گالری تصاویر شنبه، 23 اسفند 1399 - 11:57

آئین افتتاحیه دبیرخانه مسابقات سراسری قرآن کریم مشکات

آئین افتتاحیه دبیرخانه مسابقات سراسری قرآن کریم مشکات با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمدی امام جمعه محترم کوهسار و مدیر عامل موسسه قرآنی مشکات

آئین افتتاحیه دبیرخانه مسابقات سراسری قرآن کریم مشکات با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمدی امام جمعه محترم کوهسار و مدیر عامل موسسه قرآنی مشکات


« حجت الاسلام والمسلمین مجتبی محمدی» طی آئین افتتاحیه دبیرخانه مسابقات کشوری مشکات که پنجشنبه ۱۴ اسفند در کرج برگزار شد گفت: مسابقات کشوری مشکات اردیبهشت ۱۴۰۰ با محوریت برادران و خواهران برگزار می شود.
به گفته حجت الاسلام محمدی، ضروری است در شرایط شیوع بیماری کرونا بیش از گذشته نسبت به ترویج و تبیین معارف قرآنی و توجه به کلام خدا در میان نسل نوجوان و جوان برنامه ریزی لازم انجام شود.
وی با بیان اینکه مسابقات قرآنی مشکات در سال ۹۹ بین استان‌های البرز و تهران برگزار شد، تصریح کرد: این مسابقات در سال ۱۴۰۰ در سطح کشور برگزار شود.
مدیرعامل مؤسسه قرآنی مشکات بیان کرد: امروز افتتاح دبیرخانه مسابقات سراسری قرآنی مشکات است که برای سال ۱۴۰۰ آماده می‌شویم و این رقابت از سال آتی آغاز خواهد شد.
وی با بیان اینکه مسابقات در رشته‌های حفظ ۱۰ جز، ۲۰ جز و کل قرآن کریم برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: این مسابقه قرآنی در سنین زیر ۱۶ سال و بالای ۱۶ برگزار می‌شود و در سطح ملی نیز، بر اساس همین گروه سنی است.
محمدی با بیان اینکه در سال گذشته در سطح استان البرز ۵۰۰ نفر در مسابقات قرآنی مشکات شرکت کردند، گفت: همچنین در سال جاری در سطح استان البرز و تهران نیز، یک هزار نفر در این دوره از مسابقات قرآنی به رقابت پرداختند.
امام جمعه کوهسار عنوان کرد: انتظار می رود در این دوره از مسابقات قرآنی که در سال آتی برگزار می شود شاهد حضور بیش از ۱۰ هزار شرکت کننده قرآنی در سطح کشور باشیم.
حسین نام‌آور، خیر قرآنی در مراسم افتتاحیه دبیرخانه مسابقات سراسری قرآنی مشکات با اشاره به تأثیر ترویج فرهنگ قرآن در جامعه، گفت: ما هرچه بیشتر بتوانیم فرهنگ و عمل به قرآن را در جامعه به‌صورت مستقیم ترویج دهیم، به همان اندازه به سلامت اجتماعی و کاهش انحرافات کمک کرده‌ایم چون قرآن بهترین، سریع‌ترین و مؤثرترین راه برای ایجاد سلامت اجتماعی جامعه است.
زهرا سعیدی مبارکه، مدیر اجرایی سومین دوره مسابقات قرآنی مشکات اظهارکرد: در حال حاضر تعداد مؤسسات قرآنی که در سطح ملی اقدام به برگزاری مسابقه می‌کنند به ۱۰ مورد نمی‌رسد.
وی با تأکید براینکه نگاه به قرآن و مفاهیم قرآنی باید ویژه باشد و برگزاری مسابقات قرآنی نقش مهمی در ترویج آموزه‌های قرآنی دارد، افزود: فعالیت موسسات قرآنی و نقش آنها در بهبود وضعیت دینی و مذهبی مردم جامعه غیرقابل انکار است. این موسسات نقش مهمی در توسعه فعالیت‌هایی همچون قرائت، حفظ و تأکید بر مفاهیم قرآن‌کریم دارند و حمایت از توسعه و گسترش آن‌ها، حمایت از ایجاد و افزایش آموزه‌های قرآنی است.
سعیدی مبارکه گفت: امروز با افتتاحیه دبیرخانه سومین دوره مسابقات قرآنی مشکات شرایطی فراهم می‌شود تا تمام علاقه‌مندان و قرآن‌آموزان از سراسر کشور بتوانند در این مسابقه شرکت کنند و برگزاری این مسابقه قطعاً در ایجاد شور و انگیزه بین جامعه قرآنی کشور نقش مؤثری دارد.
این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سومین دوره مسابقات قرآنی مشکات با توجه به شرایط شیوع بیماری کرونا قطعا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد و جوایز ارزنده‌ای به برگزیدگان اهدا می‌شود.