اخبار شنبه، 11 اردیبهشت 1400 - 10:14

شاخص های جوان مومن انقلابی در قرآن و در وصف پیامبران ارائه شده است.

دکتر زهرا سعیدی مبارکه، مدیر اجرایی سومین دوره مسابقات قرآنی مشکات اظهارکرد: جوانی فصل شورانگیز و مظهر نشاط و سازندگی است و اسلام که جامع ترین و غنی ترین مکتب آسمانی و منبع پویاترین و پایاترین معارف اسلامی است، بیشترین توصیه ها را در هدایت و تربیت نسل جوان دارد.

به گزارش دبیرخانه مسابقات سراسری قرآن کریم مشکات دکتر زهرا سعیدی مبارکه، مدیر اجرایی سومین دوره مسابقات قرآنی مشکات اظهارکرد: جوانی فصل شورانگیز و مظهر نشاط و سازندگی است و اسلام که جامع ترین و غنی ترین مکتب آسمانی و منبع پویاترین و پایاترین معارف اسلامی است، بیشترین توصیه ها را در هدایت و تربیت نسل جوان و رسیدگی و ساماندهی امور آنان دارد و این موضوع را می توان در آیات قرآن کریم مشاهده کرد و ما با این آیات قرآن کریم می توانیم جوانان را بهتر بشناسیم.

زهرا سعیدی مبارکه افزود: قرآن کریم ماجرای زندگی و ویژگی های جوانانی را برشمرده که الگو و سرمشق جوانان هستند مانند داستان حضرت ابراهیم (ع) که نوجوانی مومن، شجاع، پرشور ، انقلابی و مبارزی بود که  در مقابل طاغوت ایستاد و بت شکنی کرد و با منطق صریح خود باعث شد مردم به اشتباهاتشان پی ببرند.

مدیر اجرائی مسابقات قرآن کریم مشکات با بیان اینکه برگزاری مسابقات قرآنی بر ایجاد شور و انگیزه جوانان می فزاید خاطر نشان کرد: این دوره از مسابقات در رشته های حفظ 10 جزء ، 20 جزء ، حفظ کل قرآن کریم ، ترتیل ، قرائت تقلیدی و مفاهیم قرآن کریم برگزار خواهد شد.

وی افزود: مسابقات حفظ قرآن کریم در سه مرحله برگزار می شود که در مرحله اول آزمون به صورت کتبی و در مرحله دوم و نهایی به صورت ارتباط زنده تصویری برگزار خواهد شد و در رشته های ترتیل و قرائت تقلیدی در مرحله اول به صورت ارسال فیلم خوهد بود که پس از بررسی این فیلمها توسط داوران محترم، نفرات برتر در مرحله نهایی باز هم بوسیله ارتباط زنده تصویری با حضور داوران ، به رقابت خواهند پرداخت.

سعیدی مبارکه افزود: رشته مفاهیم این مسابقات در دو مرحله کتبی برگزار خوهد شد که متسابقین محترم ضمن مراجعه به سایت مسابقات قرآنی و وارد نمودن نام کاربری و رمز عبور به سوالات مسابقه در وقت معین پاسخ خواهند داد.

سعیدی  اضافه شدن رشته مفاهیم قرآن کریم به عنوان یکی از رشته های جدید این دوره از مسابقات عنوان کرد و افزود: همین موضوع باعث شده تا شرکت‌کنندگان در مسابقات بیش از گذشته به دنبال مفاهیم قرآن کریم و فهم آن باشند و این از تأثیرات مسابقات است.

وی به تغییرات صورت گرفته در این دوره از مسابقات نسبت به ادوار گذشته اشاره کرد و افزود: در عین تغییراتی که صورت گرفته، اما برای برگزاری منظم مسابقات تدابیر لازم اندیشیده شده و امیدوارم سال به سال بر کیفیت مسابقات افزوده شود و قاریان و حافظان حاضر در مسابقات از فضای مسابقات و رقابت استفاده لازم را ببرند.

سعیدی مبارکه افزود: برگزاری مسابقات به صورت غیر حضوری و مجازی تجربه ای متفاوت است که باید با برنامه ریزی و اطلاع رسانی دقیق برگزار شود و حتی می تواند سالهای آینده نیز برای بسیاری از هموطنان عزیز که امکان حضور در پایتخت را ندارند به همین صورت برگزار شود.

وی با بیان اینکه آئین نامه و جدول زمانبندی مسابقات در وبگاه موسسه قرآنی مشکات به آدرس MQMeshkat.ir  قرار گرفته است از متسابقین محترم خواست آئین نامه مسابقات را به دقت مطالعه نمایند و با صبر و بردباری با مسئولین برگزاری مسابقات همکاری نمایند.