ارتباط تلفنی اخبار شبکه قرآن با حجت الاسلام والمسلمین محمدی

ارتباط تلفنی اخبار شبکه قرآن با حجت الاسلام والمسلمین محمدی امام جمعه محترم کوهسار پیرامون برگزاری دومین دوره مسابقات قرآنی مشکات

حجت الاسلام مجتبی محمدی، امام جمعه کوهسار و مدیر موسسه قرآنی مشکات در گفت و گوی تلفنی با خبر شبکه قرآن از برگزاری دومین دوره مسابقات قرآنی مشکات ویژه استان های البرز و تهران خبرداد و گفت: این مسابقات در رشته‌های ترتیل، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۲۰ جزء، حفظ کل قرآن‌کریم در مقاطع سنی زیر ۱۶ سال پسران و دختران و بالای ۱۶ سال آقایان و بانوان برگزار می‌شود.


وی افزود: دومین دوره مسابقات قرآنی مشکات به صورت تلفنی و مجازی با حضور داوران بین‌المللی قرآن‌کریم انجام می‌شود.


امام جمعه کوهسار بیان کرد: مسابقات قرآن در نخستین دوره تنها ویژه استان البرز بود اما دومین دوره با اضافه شدن استان تهران همراه شد.

محمدی با اشاره به اینکه ثبت‌نام مسابقات قرآن از ۲۰ مهرماه آغازشده است و تا پایان مهرماه ادامه دارد، افزود: مرحله مقدماتی مسابقات مشکات از هفتم تا ۱۴ آبان‌ماه برگزار می‌شود.

مدیر موسسه قرآنی مشکات گفت: برگزیدگان در مرحله نهایی که در تاریخ‌های ۲۹ آبان تا ۴ آذرماه برگزار می‌شود، با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

مدیرعامل موسسه قرآنی مشکات افزود: این مسابقات با هدف تشویق و ترغیب قرآن‌آموزان برگزار می‌شود و تمام افراد ساکن استان البرز و تهران و همچنین طلاب، دانشجوها و سربازان وظیفه استان‌های دیگر که درحال حاضر ساکن این دو استان هستند نیز می‌توانند در مسابقه شرکت کنند.

وی ادامه داد: همچنین اتباع غیرایرانی نیز با ارائه کارت اقامت به جای کارت ملی در هنگام ثبت‌نام می‌توانند در این مسابقه حضور یابند.

محمدی با اشاره به اینکه داوری این مسابقه را اساتیدی همچون «شهریار پرهیزکار»، «محمدحسین سبزعلی»، «امیر آقایی»، «عباس امام‌جمعه»، «مهدی قره‌شیخلو» و خانم‌ها «شیرازی»، «آقاجانی»، «جلالی فر» و «ماندگارمهر» برعهده دارند، گفت: به برگزیدگان این مسابقه جوایز ارزنده‌ای اهدا می‌شود.

وی یادآور شد: علاقه‌مندان می‌توانند برای اطلاعات بیشتر از نحوه ثبت‌نام و برگزاری مسابقه به تارنمای مؤسسه به نشانی MQMeshkat.ir مراجعه کنند.